Diagnostyka w stomatologii

RTG CYFROWE PUNKTOWE

W diagnostyce stomatologicznej szczególną pozycję zajmują badania radiologiczne, pozwalające na uzyskanie informacji niedostępnych innymi metodami diagnostycznymi.

Gabinet Dental Art wyposażony jest w najnowocześniejszy system radiowizjografii cyfrowej (RVG). Dzięki niemu lekarz może przeprowadzić bardzo szczegółową analizę i obróbkę badanego obiektu. Poprzez zastosowanie czujnika cyfrowego dawka promieniowania została ograniczona o 90% , co ma szczególne znaczenie w dziedzinach stomatologii wymagających kilkakrotnego wykonywania badania radiologicznego np. endodoncji czy implantologii.

RTG PANORAMICZNE

Projekcja panoramiczna pozwala na jednoczesne uwidocznienie całego uzębienia, kości szczęk oraz struktur sąsiednich. Pantomogram pozwala na całościową ocenę stanu uzębienia, co jest użyteczne w procesie diagnostycznym, planowaniu leczenia i ocenie jego wyników. Obecnie zdjęcia pantomograficzne są rutynowo wykonywane, jako badania wstępne przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego.

KAMERY WEWNĄTRZUSTNE

Dzięki nim pacjent jest aktywnie włączony w proces leczenia a lekarz może objaśnić widoczne na ekranie problemy.

MIKROSKOP

Mikroskop w stomatologii ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w leczeniu kanałowym zębów. Pozwala na powiększenie pola zabiegowego, co ułatwia odnalezienie wszystkich kanałów korzeniowych, ich precyzyjne opracowanie i wypełnienie.
Umożliwia zabiegi z zakresu chirurgii endodontycznej i takich zabiegów jak usuwanie złamanych narzędzi kanałowych.

Tags:
Share:

Dodaj komentarz